SZTUKA PATRZENIA

autorskie warsztaty fotograficzne

Chciałabym każdego z Was serdecznie zaprosić na moje autorskie warsztaty fotograficzne: "SZTUKA PATRZENIA".

Małgosia potrafi uchylić kurtynę, za którą kryje się świat przepełniony inspiracją.
Poprzez wspólne wędrowanie krakowskimi ulicami rozbudza moją ciekawość, wzbogaca sposób odbierania rzeczywistości. Dostrzegam więcej i … więcej.

Jestem zaskoczona urodą przedmiotów skąpanych w słonecznym świetle, wyrazistością cieni malujących się na murach zabytkowych kamienic, bogactwem kolorów kryjących się w zaułkach. Rzeczywistość odbita w lustrze kałuż nabiera innego wymiaru. Zniekształcone dachy budynków, leżące u stóp przechodniów, czy chmury i błękit nieba, uwięzione pośród kamiennych kostek chodników – prowokują do spojrzenia z innej perspektywy.

Małgosia wzbogaca również paletę moich umiejętności fotograficznych. Cierpliwie wyjaśnia zasady doboru właściwej ekspozycji, kadrowania, kompozycji. Podpowiada, jaką wybrać długość czasu, wartość przysłony, długość ogniskowej, jaki rodzaj obiektywu, aby uzyskać zaplanowany efekt na zdjęciu. Jak dobrać parametry, aby poradzić sobie z wykonaniem fotografii w trudnych warunkach oświetleniowych.
Spotkania fotograficzne z Małgosią są dla mnie niezwykłą przygodą.
Serdecznie wszystkim polecam!!!

Ela 12 marzec 2016


Pierwszym elementem

Sztuki Patrzenia jest KADR FOTOGRAFICZNY czyli wybrany fragment rzeczywistości wyrwany z kontekstu otoczenia, któremu fotograf nadaje znaczenie poprzez swój indywidualny sposób widzenia świata.

Kolejny element

to KOMPOZYCJA OBRAZU FOTOGRAFICZNEGO czyli scenografia fotografowanej sceny. To układ elementów zestawiony z sobą w taki sposób by tworzyły one harmonijną całość. Celem kompozycji jest osiągnięcie zamierzonego efektu plastycznego poprzez umiejętne dobranie kolorów, kształtów, proporcji, faktur i położenia przedstawionych elementów na zasadzie podobieństwa lub kontrastu.

Najważniejszym elementem

z nich jest ŚWIATŁO, które jest dla fotografa tym, czym farba dla malarza. Nadaje zdjęciu nastrój i indywidualny charakter. Rzeźbi szczegóły, podkreśla trójwymiarowość przedmiotów, uwydatnia barwy.

I ostatni

znaczący element to EMOCJE, dzięki którym fotografie wzruszają, zachwycają, inspirują pozostawiając w naszej pamięci istotność mijających chwil... Dlatego:

Patrz sercem, Kadruj okiem i Rysuj światłem...

ZAPRASZAM na grupowe i indywidualne zajęcia z fotografii w dogodnym dla Ciebie terminie i miejscu. Program warsztatów fotograficznych to łącznie 20 godzin, które mogę w dowolny sposób dostosować do Twoich umiejętności i możliwości czasowych. Zajęcia prowadzę w każdym miejscu Polski. Zapraszam także na zajęcia do mnie, do magicznego Krakowa. Jeśli zainteresowała Cię moja propozycja napisz maila lub zadzwoń by omówić szczegóły zajęć. Więcej informacji w jaki sposób możesz się ze mną skontaktować znajdziesz tutaj.

SERDECZNIE ZAPRASZAM NA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ Z FOTOGRAFIĄ

Będziesz pozytywnie zaskoczony!

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana indywidualną lub grupową SZTUKĄ PATRZENIA skontaktuj się ze mną wypełniając poniższy formularz.