SZTUKA PATRZENIA

autorskie warsztaty fotograficzne

Chciałabym każdego z Was serdecznie zaprosić na moje autorskie warsztaty fotograficzne: "SZTUKA PATRZENIA".

Warsztaty Kreatywnej fotografii z Gosią otworzyły mi oczy na fakt, iż fotografia to nie tylko dobrze technicznie zrobione zdjęcie. Prawdziwie zachwycające zdjęcie, od którego nie można oderwać wzroku to takie, w które fotograf włożył serce, zatrzymał chwilę wraz z jej emocjami, wyraził siebie z tym, co w danej chwili przeżywał… poprzez światło, kolory, kompozycję, pomysł. Czasem to trzeba w sobie odkryć, a najlepszym nauczycielem jest ten, kto tym żyje i się pasjonuje.

Gosia to fotografka z pasją, która tym żyje, a więc nie sposób, by nie zarazić się od niej chęcią odkrywania fotograficznych niuansów. Dzięki warsztatom fotograficznym mogłam popracować ze swoimi emocjami, pobudzić kreatywność, wyrażać siebie na zdjęciach, poznać innych poprzez ich zdjęcia, stać się niezłym obserwatorem otoczenia, a także odnaleźć hobby, które łączy ludzi.

Warsztaty z Gosię to zabawa połączona z odkrywaniem i nauką.
Dziękuję Gosiu za ten czas.

Ewa Kasprzak 14 luty 2016


Pierwszym elementem

Sztuki Patrzenia jest KADR FOTOGRAFICZNY czyli wybrany fragment rzeczywistości wyrwany z kontekstu otoczenia, któremu fotograf nadaje znaczenie poprzez swój indywidualny sposób widzenia świata.

Kolejny element

to KOMPOZYCJA OBRAZU FOTOGRAFICZNEGO czyli scenografia fotografowanej sceny. To układ elementów zestawiony z sobą w taki sposób by tworzyły one harmonijną całość. Celem kompozycji jest osiągnięcie zamierzonego efektu plastycznego poprzez umiejętne dobranie kolorów, kształtów, proporcji, faktur i położenia przedstawionych elementów na zasadzie podobieństwa lub kontrastu.

Najważniejszym elementem

z nich jest ŚWIATŁO, które jest dla fotografa tym, czym farba dla malarza. Nadaje zdjęciu nastrój i indywidualny charakter. Rzeźbi szczegóły, podkreśla trójwymiarowość przedmiotów, uwydatnia barwy.

I ostatni

znaczący element to EMOCJE, dzięki którym fotografie wzruszają, zachwycają, inspirują pozostawiając w naszej pamięci istotność mijających chwil... Dlatego:

Patrz sercem, Kadruj okiem i Rysuj światłem...

ZAPRASZAM na grupowe i indywidualne zajęcia z fotografii w dogodnym dla Ciebie terminie i miejscu. Program warsztatów fotograficznych to łącznie 20 godzin, które mogę w dowolny sposób dostosować do Twoich umiejętności i możliwości czasowych. Zajęcia prowadzę w każdym miejscu Polski. Zapraszam także na zajęcia do mnie, do magicznego Krakowa. Jeśli zainteresowała Cię moja propozycja napisz maila lub zadzwoń by omówić szczegóły zajęć. Więcej informacji w jaki sposób możesz się ze mną skontaktować znajdziesz tutaj.

SERDECZNIE ZAPRASZAM NA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ Z FOTOGRAFIĄ

Będziesz pozytywnie zaskoczony!

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana indywidualną lub grupową SZTUKĄ PATRZENIA skontaktuj się ze mną wypełniając poniższy formularz.