Podpatrywanie najlepszych – Yousef Karsh (3)

http://www.fotopioro.pl/wp-content/uploads/2016/07/yousuf-karsh3.jpghttp://www.fotopioro.pl/wp-content/uploads/2016/07/yousuf-karsh3.jpghttp://www.fotopioro.pl/wp-content/uploads/2016/07/yousuf-karsh3.jpghttp://www.fotopioro.pl/wp-content/uploads/2016/07/yousuf-karsh3.jpghttp://www.fotopioro.pl/wp-content/uploads/2016/07/yousuf-karsh3.jpghttp://www.fotopioro.pl/wp-content/uploads/2016/07/yousuf-karsh3.jpghttp://www.fotopioro.pl/wp-content/uploads/2016/07/yousuf-karsh3.jpghttp://www.fotopioro.pl/wp-content/uploads/2016/07/yousuf-karsh3.jpgPodpatrywanie najlepszych – Yousef Karsh (3)

Mam zamiar być szczera. Starannie wybrałam, oczywiście moim skromnym zdaniem, jednego z najlepszych fotografów w historii, szczególnie gdy chodzi o portrety. Nikt nie zrobił tak wybitnych portretów znanych ludzi jak Yousef Karsh.

Patrząc na jego zdjęcia nie wszystkie da się zrozumieć do końca i być może dlatego stały się one sławne. Ale nie da się ukryć, że niemal o każdym z jego zdjęć mówi się jako o oddzielnym arcydziele. Czymś, co wyróżnia jego portrety to nie tylko fotografowana osoba, ale szczególne ułożenie jej rąk, które nadaje zdjęciu dodatkowy wyjątkowy wymiar i znaczenie.

Wielu fotografów stara się uchwycić momenty ludzkiej tajemnicy, ale to Karsh rzeczywiście miał dar do robienia portretów, które mówią. Patrząc na jego portrety wydaje ci się, że rozumiesz fotografowaną osobę.

Czego można nauczyć się od Yousefa Karsha: nigdy nie rób portretu kogokolwiek, o ile on nie mówi czegoś o danej osobie. Należy zwrócić uwagę na ręce fotografowanej osoby jako na ważną część jego historii.

Dziś kolejna porcja jego fenomenalnych zdjęć portretowych.

Yousuf Karsh, Andy Warhol, 1979

Yousuf Karsh, Andy Warhol, 1979.

Yousuf Karsh, Audrey Hepburn

Yousuf Karsh, Audrey Hepburn.

Yousuf Karsh, Elizabeth Taylor

Yousuf Karsh, Elizabeth Taylor.

Yousuf Karsh, George Bernard Shaw, 1943

Yousuf Karsh, George Bernard Shaw, 1943.

Yousuf Karsh, Grace Kelly

Yousuf Karsh, Grace Kelly.

Yousuf Karsh, Jacques Cousteau

Yousuf Karsh, Jacques Cousteau.

Yousuf Karsh, Jasper Johns

Yousuf Karsh, Jasper Johns.

Yousuf Karsh, Paul Claudel

Yousuf Karsh, Paul Claudel.

Zobacz także:
Podpatrywanie najlepszych – Yousef Karsh (1),
Podpatrywanie najlepszych – Yousef Karsh (2),
oraz
Podpatrywanie najlepszych.

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz